Топ Новости
Утрово приведен е гевгеличанец - Сабота, 01 Октомври 2022 17:14
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Пролетта се буди, а со неа и љубопитноста на најмладите како растат растенијата, тревата, цвеќето, дрвјата.Во пресрет на љубопитноста најмладите…
На овој ден, Меѓународниот ден на жената, основната порака до тие за кои е посветен овој ден, со години наназад…
Зимскиот снежен амбиент ни' недостасуваа оваа зима во Гевгелија, макар за една спомен фотографија на најмладите жители, за да кажат…
Децата штитеници од Центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија учествуваа во хуманитарна акција за…
Минусните температури во текот на изминатата ноќ оставија свој дневен траг и на денешното сонце на југот од државата -…
Јавната општинска установа за згрижување деца „Детска радост“ од Гевгелија и градинката „Цветови“ веќе се пофалија со своите новогдишни украсувања…
Плоштадот „Макeдонија“ во Скопје објавен на инстаграм-профилот на светски познатиот магазин „National Geographic“ Фотографијата доловува еден специјален миг од зајдисонцето…
Денеска е 339-от ден од годината. Помина 3-ти декември, Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби, но и денеска тие…
Со свечена црковна литургија денеска во Богданци беше осветен реновираниот Божји Храм „Свети Атанасиј Велики“.На церемонијата присуствуваа бројни верници, граѓани,…
Страница 2 од 48

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.